(5-4-0-0)
Mariusz Firmanty, Michał Jakubczyk, Marcin Mazur, Jakub Petlik, Jarek Zaręba,
Jakub Lewandowski, Łukasz Majcher, Mirosław Mordak, Dariusz Pikalski, Krzysztof Słowik, Marek Wandas, Tomasz Warchoł,

Pewne zwycięstwo PSC Constans.
W drugim wtorkowym meczu pierwszej ligi Ligowiec Mistrzów Zima 2018 spotkali się ze sobą dwaj sąsiedzi z dolnych rejonów tabeli, czyli USP Zdrowie podejmował PSC Constans. Obie ekipy mecz rozpoczęły jednego zawodnika mniej (czekaliśmy na piątego gracza USP) i w takim personalnym zestawieniu grały większość pierwszej odsłony. Początek zawodów był w miarę wyrównany, jednak z czasem to PSC zaczęło przejmować inicjatywę, co udokumentowało trzema golami, ale należy zaznaczyć, że padły one w ciągu dwóch ostatnich minut. Dwa z nich były autorstwa Jakuba Lewandowskiego w 18’ i 20’, a jeden w 19’ na swoje konto zapisał Marek Wandas. Do przerwy PSC Constans całkowicie zasłużenie prowadził z USP Zdrowie 3:0. Strzały 12:17, celne 8:11. Ledwie rozpoczęła się druga połowa, a Lewandowski miał już na swoim koncie hattricka. W 23’ po indywidualnej akcji pewnie pokonał bramkarza rywali i PSC prowadził już 4:0. Rozluźnieni goście ewidentnie odpuścili, co w 30’ i 31’ skrupulatnie wykorzystał najpierw – Mariusz Firmanty, a chwile potem Marcin Mazur i zrobiło się 4:2. USP złapał kontakt, co tylko dodało meczowi dramaturgii. Gospodarze próbowali, szarpali ale goście spokojnie przetrzymali napór rywala samemu wyprowadzając bardzo groźnie kontry. Jedną z nich niemal równo z końcową syreną wykorzystał najlepszy na placu Jakub Lewandowski, ustalając tym samym wynik tego spotkania. Ostatecznie PSC Constans zasłużenie pokonał USP Zdrowie 5:2 i przesunął się w tabeli na szóste miejsce. Strzały 25:32, celne 16:19.