/img/cien_lew1.gif
/img/cien_praw1.gif
obrazek
/files/oferta_klubowa_ligowiec.jpg
Klasa Biznes.
Ligowiec Biznes rozpoczyna wiosenne zmagania!
Podsumowanie kolejki w #Ligowiec_Biznes!

Za nami kolejna seria gier w #Ligowiec_Biznes, jesteśmy już coraz bliżej finiszu, ale najważniejsze rozstrzygnięcia dopiero przed nami. W Ekstraklasie po raz kolejny zaskoczyli zawodnicy Lingaro, wygrali też Flying Bisons i Panattoni Europe i zdaje się, że to między tą dwójką rozegra się kwestia tytułu. W I Lidze na pierwszym miejscu znalazł się Irydion, który pokonał MoneyGram. Na drugoligowych boiskach pewny awansu już jest Naczelny Sąd Administracyjny, na trzecim froncie w meczach zwyciężali OBI i WideLaw. Zapraszamy na cotygodniowe podsumowanie zmagań w #Ligowiec_Biznes!

Ekstraklasa:

W Ekstraklasie mistrza jeszcze nie znamy, ale i tak dużo się działo w tej serii gier. Rewelacja sezonu Lingaro nie zatrzymuje się. Tym razem zawodnicy w fioletowych trykotach powstrzymali Piotra Gosa i jego kolegów z Trotka.waw.pl FC Modżajto, wygrywając 1:0 po golu Wojtka Mazurkiewicza. Po raz kolejny do zwycięstwa przyczyniła się dyscyplina taktyczna i umiejętność gry z kontry. Ta wygrana sprawiła, że Lingaro są już o włos od podium, z kolei FC Modżajto mocno skomplikowali sobie walkę o mistrzowski tytuł. Grospol.pl największy kryzys ma już za sobą. Tym razem, choć nie bez problemów, to ograł solidną Saska PGC Team 7:4. Jak zwykle kluczem do sukcesu była bardzo dobra postawa Dominika Skorży, ale słowa uznania należą się też pokonanym, którzy ambitnie walczyli do końca. Panattoni Europe po dłuższej przerwie wrócili na ekstraklasowe murawy i zrobili to w dobrym stylu, ogrywając PRA Group 5:1. Wynik może nie do końca oddaje przebieg tego meczu, gdyż goście mieli swoje okazje. Lecz kapitalnie w „klatce” spisywał się Mikołaj Wielgus, a w ataku brylował Paweł Wysocki i Grzegorz Kowerski. Trzy punkty dopisał sobie też inny pretendent do walki o złoto, czyli Flying Bisons. Najlepszy na placu Wojtek Nowakowski poprowadził swoją ekipę do triumfu 6:2 z PZU Sport Team. Jak zwykle tej wiosny Tomasz Kotko i spółka nie grali źle, za to dość pechowo, co ma przełożenie na miejsce w ligowej klasyfikacji i coraz trudniejszą sytuacje w bitwie o utrzymanie. „Bizony” zaś objęły przewodnictwo w tabeli i najpewniej to oni wraz z Panattoni Europe będą do samego finału sezonu brać udział w wyścigu po mistrzostwo. Na koniec obejrzeliśmy bardzo ciekawe starcie Budimeksu z FC Hanoi. Drużyna w żółtych strojach prowadziła po pięciu minutach 2:0, ale chwilę później ich golkiper wyleciał z boiska za instynktowne zagranie ręką poza polem karnym, co miało fundamentalny wpływ na losy tego widowiska. FC H odrobili straty i do końcowego gwizdka nie oddali prowadzenia, zwyciężając 4:5.

I Liga:

Na boiskach I Ligi również robi się coraz ciekawiej. Nie przestaje zadziwiać beniaminek Irydion, który w świetnym stylu pokonał silne MoneyGram aż 4:0. Krzysztof Białożyt i spółka zagrali bardzo uważnie w defensywie oraz skutecznie w przodzie, a szczególnie dobrze zaprezentował się Dominik Adamiak, który do pięknego gola dorzucił równie ładną asystę. Ta wiktoria dała Irydionowi awans na fotel lidera. Emocjonujące widowisko oglądaliśmy w konfrontacji Royal Bank of Scotland z PKO BP Finat. Sytuacja na murawie zmieniała się jak w kalejdoskopie, a wynik był przez cały czas sprawą otwartą. Ostatecznie po imponującym finiszu wygrał RBS 4:3 i dzięki temu pozostał w grze o utrzymanie. Miejsce w tabeli poprawiła też IPOPEMA Business Center, ogrywając Ministerstwo Obrony Narodowej 3:2. Do przerwy zawodnicy w białych barwach prowadzili 3:0 po golu Juliana Romowskiego oraz po pięknym trafieniu Bartosza Kustry i nie mniejszej urody bramce Damiana Litwina. Lecz po zmianie stron MON wziął się do pracy i było blisko doprowadzenia do remisu. Tak się jednak nie stało i trzy punkty powędrowały do IBC. Biorący udział w walce o mistrzostwo nie najlepiej zaczął swój występ przeciwko LEKAP, bo już po chwili ekipa w czarnych trykotach wygrywała 0:2. Tuż po przerwie drużynie Roberta Bosaka udało się doprowadzić do stanu 2:2, ale potem sytuacja powtórzyła się i nominalni goście po raz drugi osiągnęli dwubramkowe prowadzenie. Jednak duet Marcin Mazur i Marek Bis w ostatnich 10 minutach tego spotkania przesądzili sprawę, dzięki czemu BobiRed.pl zwyciężył 5:4. A to wywindowało ich na miejsce trzecie. LEKAP zaś zamyka stawkę i znalazł się w sytuacji nie do pozazdroszczenia.

II Liga:

Na drugim szczeblu obserwowaliśmy dwie potyczki, obie o bardzo istotnym znaczeniu dla układu tabeli. W pierwszym z nich Agfa Graphics prowadziła 1:0 z liderem Naczelnym Sądem Administracyjnym, ale jeszcze do przerwy nominalni goście doszli do wyniku 1:4. W drugiej odsłonie NSA w pełni już kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, zwyciężając 3:9. Jak zawsze brylowało ofensywne trio Piotr Mikucki – Paweł Konopelski – Krzysztof Poseniak. Ta wygrana zapewniła zawodnikom Naczelnego Sądu Administracyjnego awans do I Ligi, wielkie gratulacje. Lecz jeśli chodzi o kwestię mistrzostwa, to jeszcze nic dla nich pewnego, gdyż swój mecz wygrał też zespół IGT. „Pomarańczowi” również przegrywali 1:0, tylko że z USP Zdrowie, ale podobnie jak NSA odwrócili losy swojej potyczki, pokonując rywali 2:5. Cała drużyna zasłużyła na duże brawa, ale na szczególne wyróżnienie zapracowali Błażej Kanclerz i Alex Tarasov. IGT po tej serii gier znaleźli się na drugiej pozycji.

III Liga:

Nic nie jest też pewne na trzecim froncie. Harbor Center było faworytem konfrontacji z Bisnode, ale przed przerwą męczyli się z ambitnie grającym oponentem. Lecz druga połowa należała już do nich, a po raz kolejny tej wiosny błyszczał Michał Iwańczuk, pomagając swojej ekipie w wygranej 1:7. Ta dała HB awans na pozycję wicelidera. W jednym z dwóch szlagierów tej serii gier pomiędzy OBI a CMS spodziewaliśmy się zaciętej rywalizacji. Jednak mecz ten był zaskakująco jednostronny, a zdecydowanym bohaterem tego starcia był Sebastian Kamiński, który zdobył pięć goli, a do tego dorobku dołożył też asystę. Dzięki czemu zawodnicy w pomarańczowych barwach wygrali 10:2 i powrócili na fotel lidera. Cargill w zeszłym tygodniu triumfował po raz pierwszy, teraz poszedł za ciosem i ograł Agfa NV 1:7, chociaż w pierwszej części było tylko 0:1. Po wznowieniu gry duet Piotr Grycuk i Marcin Lietz, jak to się mówi, „zrobił robotę” i druga wygrana z rzędu dla Cargilla stała się faktem. Już w 2 minucie potyczki Moventum z DTS Transport bramkę strzelił Marek Maliszewski, ale okupił to poważnym urazem. Z tego miejsca cała ekipa Ligowca życzy jak najszybszego powrotu do zdrowia. Wracając do spotkania, jego koledzy z zespołu pokazali klasę i sięgnęli po trzy punkty. Ostateczny wynik 4:2, a na wyróżnienie zasłużył Łukasz Zalewski, który miał udział przy wszystkich czterech trafieniach. Na sam koniec w drugim hicie WideLaw mierzył się z SRB. I po starciu na naprawdę wysokim poziomie, gdzie rezultat ciągle się zmieniał, a kapitalne zawody rozgrywali zwłaszcza Konrad Czyżewski i Kacper Stępień, lepsi o jednego gola okazali się zawodnicy w czarnych trykotach. Zwycięstwo 5:4 sprawiło, że WideLaw są faworytem w bitwie o mistrzowski wazon.












_________________________________________________________________________________________________________

Zapraszamy na najciekawsze akcje i bramki z boisk Ligowca Biznes!

Nasz kanał znajdziecie pod adresem:

https://sport.video/ligowiec-biznes

Zachęcamy do udostępniania swoich wyczynów na waszych profilach Facebook'owych i oznaczania Ligowca!

Zapraszamy do polubienia nas na Facebooku oraz oznaczania siebie oraz kolegów na fotografiach z rozgrywek - www.facebook.com/Ligowiec








Opiekun rozgrywek jest do dyspozycji pod adresem mailowym: biznes @ ligowiec.pl oraz pod numerem telefonu 514-444-002. A także oczywiście w naszym biurze przy wejściu do budynku Warszawianki.

......
Tabela - Ligowiec Biznes Ekstraklasa wiosna 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Flying Bisons8186024629
2Panattoni Europe7175202914
3Trotka.waw.pl FC Modzajto8154313524
4Lingaro8144222527
5Grospol.pl7103132830
6FC Hanoi782232121110
7Saska PGC Team882242638110
8Budimex762052826
9PRA Group641142029135
10PZU Sport Team84116244410-5
......
Tabela - Ligowiec Biznes I Liga wiosna 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Irydion8175213722
2Barberian6165103813134
3BobiRed.pl816512463510-4
4Aldesa7155023119
5MoneyGram8103142731
6PKO BP Finat893053540134
7IPOPEMA Business Consulting89305224210-4
8Ministerstwo Obrony Narodowej882242229110
9Royal Bank of Scotland872151727
10LEKAP731061734
......
Tabela - Ligowiec Biznes II Liga wiosna 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Naczelny Sąd Administracyjny8196115326
2IGT7155022721
3LS Airport Services7124032922266
4NFOŚiGW712331292923-2
5USP Zdrowie812404433620-4
6PIT-RADWAR S.A.7103132420110
7Lagardere Travel Retail7103132121110
8legalalliance.pl772141420
9DSV762052039
10Agfa Graphics710161339
...
Tabela - Ligowiec Biznes III Liga wiosna 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1OBI8196114217000
2WideLaw7196103616000
3Harbor Center7186013619
4SRB7144213219
5CMS6124021718266
6KDP8103142629110
7DTS Transport893052526134
8Moventum672131315
9Cargill862062033
10Agfa NV831072041
11Bisnode700071246


e-TarNet