Zapraszamy na najciekawsze akcje i bramki z boisk Ligowca Biznes!

Nasz kanał znajdziecie pod adresem:

Zachęcamy do udostępniania swoich wyczynów na waszych profilach Facebook'owych i oznaczania Ligowca!

Podsumowanie tygodnia #Ligowiec_Biznes:

W rozgrywkach #Ligowiec_Biznes umowny półmetek sezonu już za nami. Piąta kolejka obfitowała w wielkie widowiska i moc piłkarskich wrażeń. W Ekstraklasie do historii przejdzie na pewno fantastyczne spotkanie pomiędzy Budimexem a Saską PGC Team, ostatnie sekundy zadecydowały o wyniku starcia LEKAP z Royal Bank of Scotland, ale ciekawie było też w pozostałych dwóch potyczkach. W meczu na szczycie I Ligi IPOPEMA Business Consulting ograła niepokonanego dotąd PRA Group po bramce w samej końcówce, szczebel niżej na pierwsze miejsce wskoczyli zawodnicy VNPL Group, którzy wykorzystali potknięcie Irydionu. Na trzecim froncie LS Airport Services obronił pozycję lidera, a w hicie kolejki legalalliance.pl pokonał McArthur. Zapraszam na podsumowanie piątej serii gier zimowego sezonu #Ligowiec_Biznes!
Ekstraklasa:
W meczu otwierającym piątą kolejkę Ekstraklasy zmierzyły się ze sobą ekipy Trotka.waw.pl FC Modzajto z HYABAK. Lepsi okazali się nominalni goście, którzy szybko objęli prowadzenie po sprytnie rozegranym rzucie rożnym Mateusza Kozieła, ale potem ekipa Piotra Gosa starała się odrabiać straty. Jednak tego dnia skuteczność nie szła w parzę z ich efektywną grą, za to drużyna Mateusza Jaskólskiego była bezlitosna i ostatecznie wygrała 3:1, a świetny występ zanotował Robert Nowak. HYABAK po tej kolejce zajął czwartą pozycję, z kolei Trotka.waw.pl FC Modzajto znaleźli się dwa oczka niżej. W środowej potyczce Audiomagic.pl z PZU Sport Team spodziewaliśmy się zaciętej rywalizacji. Wynik już w 3 minucie otworzył Tomasz Kotko, ale potem na boisku istniał już tylko jeden zespół i jeszcze do przerwy nominalni gospodarze zdołali wbić rywalom pięć goli (trzy z nich były autorstwa najlepszego na placu Patryka Lauryna). Jak się okazało po zmianie stron już więcej nikt nie trafiał i Audiomagic.pl wygrali 5:1, awansując na piąte miejsce. PZU Sport Team po tej kolejce przypadła siódma lokata. Wiele działo się też w czwartkowych spotkaniach. Zespoły LEKAP i Royal Bank of Scoltand stworzyły fantastyczne, pełne dramaturgii widowisko, które rozstrzygnęło się dopiero w ostatniej minucie po trafieniu Łukasza Radaja. Wcześniej obie drużyny miały szanse przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W LEKAPIE kilka razy próbował wszędobylski Kuba Kazubek (raz skutecznie), ale finalnie ważne trzy oczka trafiły do RBS, dla których była to pierwsza wygrana w obecnych rozgrywkach. LEKAP zaś o pierwsze zdobycze punktowe powalczy w przyszłej kolejce. Prawdziwą wisienką na torcie było spotkanie Budimex z Saska PGC Team. Zawodnicy obu ekip stworzyli kapitalny spektakl godny hitu kolejki. Saska była blisko niespodzianki, gdyż jeszcze do 34 minuty prowadziła 1:3, ale trzy bramki w trzy minuty Adama Laakela pozwoliły nominalnym gospodarzom na spektakularny come back. Dzięki tej wygranej Budimex zrównał się punktami z pauzującym liderem z Grospol.pl, Saska PGC Team zaś pozostała na trzecim miejscu.
PS Do naszego systemu wdarł się mały chochlik, stąd też drużyny Saska PGC Team i BobiRed.pl mają w tabeli punkt więcej. Błąd ten zostanie naprawiony przy najbliższym starciu tych zespołów (2019-02-12). Za usterkę najmocniej przepraszamy!
I Liga:
Na brak nudy nie narzekaliśmy też na zapleczu Ekstraklasy. W meczu otwarcia piątej serii gier IGT podejmował Lingaro i do przerwy zapowiadało się na małą sensację, gdyż ekipa Michała Gurby prowadziła 2:1 po bramkach Szymona Bera i Grzegorza Lubosa. Jednak po zmianie połów Antoni Nave, Kamil Jagiełło i Krzysztof Błaszczyk przesądzili sprawę i trzy punkty trafiły do faworyta, który po tej kolejce pozostał na drugim miejscu. Tuż za nimi znalazła się Aldesa, która bez większy problemów pokonała NFOŚiGW 10:3. Jeszcze w pierwszej odsłonie duet Paweł Bryl – Łukasz Kieliszek wyprowadzili swój zespół na czterobramkowe prowadzenie, w drugiej części tego meczu hat-trick Karola Szwecha pomógł nominalnym gościom dopełnić formalności. W ekipie gospodarzy na wyróżnienie na pewno zasłużył autor dwóch goli Aleksander Laskowski. W czwartkowym starciu Ministerstwo Obrony Narodowej prowadziło już 3:1 z Naczelnym Sądem Administracyjnym po trzech bramkach Łukasza Kanii, jednak gol Pawła Mikuckiego na 3:2 w 33 minucie spowodował, że obserwowaliśmy bardzo emocjonującą końcówkę meczu. Ostatecznie zawodnicy MON dowieźli zwycięstwo i po tym spotkaniu mogli dopisać sobie swoje pierwsze trzy punkty. Zespół NSA zaś zameldował się na piątym miejscu w tabeli. Na samo zwieńczenie zmagań w piątej kolejce czekał nas absolutny szlagier, czyli mecz pomiędzy niepokonanym do tej pory PRA Group z IPOPEMA Business Consulting. Był to mecz, w którym wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, cios za cios. W 39 minucie na 5:5 uderzył Kamil Więch i wszystkim obserwatorom wydawało się, że takim też rezultatem zakończy się to widowisko. Jednak w ostatniej sekundzie po podaniu najlepszego na placu Filipa Śliwińskiego zwycięskiego gola strzelił Damian Litwin i IPOPEMA wygrała 5:6. PRA Group mimo porażki pozostał na czele tabeli, IBC są na ten moment na czwartym miejscu.
II Liga:
Graliśmy też na drugim froncie. Na dzień dobry zmierzyły się ze sobą DSV i Lagardere Travel Retail i to bardzo wyrównane i emocjonujące starcie. Żaden z zespołów nie zdołał odskoczyć na więcej niż jeden gol, stąd też wynik przez cały czas oscylował w okolicach remisu. Na pięć minut przed końcem na 3:3 trafił Tomasz Hermanowski (dla którego była to druga tego dnia bramka), jednak w ostatnich sekundach o zwycięstwie 4:3 dla DSV przesądził Artur Chojnacki, kompletując hat-tricka. W efekcie jego ekipa awansowała na czwartą pozycję, LTR znalazł się miejsce niżej. VNPL Group przed tą kolejką znajdował się w czubie tabeli, z kolei Moventum zamykało ligową stawkę. Jednak spotkanie tych drużyn okazało się niezwykle zacięte i gdyby nie dobry występ Phong Hoanga, zdobywcy trzech goli, to mogło dojść do niespodzianki. Ostatecznie tak się nie stało i faworyci dzięki wygranej 4:2, a także dzięki korzystnym rezultatom w innych grach, awansowali na pierwsze miejsce. Moventum zaś nadal pozostało bez punktów, ale ich niezła postawa w tym meczu zwiastuje zwyżkę formy. Dotychczasowy lider Irydion dość niespodziewanie potknął się w starciu z Coca-Cola Services. Nominalni gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po golach Jacka Sołtykiewicza i Tomasza Żero, ale goście odpowiadali trafieniami Javiera Fernandeza i Kamila Dziubieli i spotkanie to zakończyło się wynikiem 2:2. Na zamknięcie piątej serii gier zagrały ze sobą drużyny HEG i Marshallion.pl i trzeba przyznać, że tylko momentami nominalni gospodarze mieli małe kłopoty z rywalem. Ostatecznie po naprawdę dobrym występie wygrali 5:2 a na indywidualne laurki zasłużyli zwłaszcza Tomasz Miśkiewicz i Paweł Szydlik. HEG zbliżył się po tej kolejce do lidera na odległość jedynie trzech punktów, Marshallion.pl znaleźli się na ósmy miejscu.
III Liga:
Wiele się działo też na trzecim szczeblu. Już w pierwszym wtorkowym meczu czekał nas hit kolejki, legalalliance.pl podejmował McArthur. Spotkanie to świetnie się zaczęło dla ekipy w białych trykotach, bo od gola w 3 minucie Marcina Rumińskiego, jednak nominalni gospodarze odpowiedzieli bramkami Krzysztofa Lipca i Piotra Cybuli i do przerwy było 2:1. Po zmianie stron goście walczyli o remis, jednak mieli nie najlepiej nastawione celowniki i finalnie trzy punkty trafiły do legalalliance.pl, którzy pozostali na pozycji wicelidera. McArthur zaś spadli na czwartą lokatę. W starciu drużyn środka tabeli, czyli Harbor Center i KDP, lepsi okazali się ci drudzy po wygranej 1:4. Mecz ten od początku lepiej układał się po myśli ekipy w różowych trykotach, a duża w tym zasługa najlepszego na boisku Piotra Rozenbajgiera. KDP po tym spotkaniu wskoczyło na piąte miejsce, Harbor Center jest ósmy. Lider przed tą kolejką LS Airport Services w pierwszej połowie zaskakująco się męczył w spotkaniu z CG-1 (po pierwszych dwudziestu minutach było tylko 2:1), ale w drugiej odsłonie już pokazał klasę i pokonał ambitnie walczących gości 9:2. Formą błysnął zwłaszcza ofensywny duet Adrian Gomoła – Kuba Makówka, po stronie pokonanych na wyróżnienie zasłużył z pewnością Adam Józefowski. LS AS pozostali na szczycie tabeli, CG-1 zamykają obecnie ligową klasyfikację. Potyczka między DTS Transport i Cargillem zakończyła się walkowerem dla tych drugich, a na koniec trzecioligowych zmagań będący w coraz lepszej formie zawodnicy Agfa Graphicks podejmowali ProData. Do przerwy było 1:1, a po zmianie połów zwycięskiego gola zdobył po solowym rajdzie Antoni Władyka, dla którego było to zresztą drugie tego dnia trafienie. Ostatecznie AG wygrali 2:1 i awansowali aż na trzecie miejsce. ProData znalazła się po tej kolejce na szóstej pozycji.

Zapraszamy do polubienia nas na Facebooku oraz oznaczania siebie oraz kolegów na fotografiach z rozgrywek - www.facebook.com/Ligowiec

Opiekun rozgrywek jest do dyspozycji pod adresem mailowym: biznes @ ligowiec.pl oraz pod numerem telefonu 514-444-002. A także oczywiście w naszym biurze przy wejściu do budynku Warszawianki.

9MoneyGram43103712000
10Ministerstwo Obrony Narodowej4310381710-2