/img/cien_lew1.gif
/img/cien_praw1.gif
obrazek
/files/oferta_klubowa_ligowiec.jpg
Klasa Biznes
Ligowiec Biznes wraca po letniej przerwie!
Podsumowanie kolejki w #Ligowiec_Biznes!

Miniona seria gier w #Ligowiec_Biznes obfitowała w naprawdę emocjonujące widowiska i gole. W Ekstraklasie wciąż nie pomylił się Grospol.pl, a Panattoni Europe pokonała Trotka.waw.pl FC Modżajto. W I Lidze w spotkaniu na szczycie po kapitalnym meczu Budimex ograł Naczelny Sąd Administracyjny. W II Lidze Grupie A na szczycie pozostali LS World i Cargill, którzy solidarnie wygrali swoje starcia, w Grupie B zaś KDP w dramatycznych okolicznościach pokonał Harbor Center. Zapraszamy na podsumowanie kolejki w #Ligowiec_Biznes!

Ekstraklasa:

Na najwyższym szczeblu rozegraliśmy cztery mecze i w każdym sporo się działo. W rywalizacji PRA Group z Lingaro ci drudzy prowadzeni przez Wojciecha Mazurkiewicza byli przede wszystkim dużo bardziej skuteczni i zachowywali więcej zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Stąd też, chociaż PG ambitnie walczyli do końca, zawodnicy w fioletowych trykotach wygrali 2:6. Lingaro po tym zwycięstwie zbliżyło się do czołowej trójki, PRA zaś nadal pozostało na dole tabeli. Panattoni Europe po nieco ponad kwadransie prowadzili 0:2 w starciu z Trotka.waw.pl FC Modżajto. A mimo tego ich przeciwnicy jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie 3:2. Ogromną w tym udział miał Tomek Szwech, który w tym czasie zdobył gola i dołożył dwie asysty. Lecz PE wyciągnęli lekcję sprzed tygodnia, gdy dogoniła ich Saska PGC Team, i tym razem nie dali się stłamsić. Po zmianie stron odrobili straty z nawiązką i finalnie zwyciężyli 3:6. Świetny występ zanotowali zwłaszcza Tomasz Rafał (hat-trick) i Stanisław Kędzierski (dublet). Po tym triumfie Panattoni Europe utrzymali drugie miejsce. Pierwszy pozostał Grospol.pl. Dariusz Szczerba i spółka mimo walecznej postawy Irydionu pewnie wypunktowali oponenta, nie dając mu za bardzo rozwinąć skrzydeł. Kluczem do tego była postawa Dominika Skorży w obronie i Krzysztofa Dębowskiego w ofensywie. U pokonanych wyróżnili się za to Pedro Freire i Oleg Shmatko. Flying Bisons po wpadce na inaugurację jesieni wyraźnie się rozkręcili i po naprawdę dobrym spotkaniu pokonali debiutujący w Ekstraklasie Barberian. „Bizony” wyglądały jak dobrze naoliwiona maszyna i już po pierwszej odsłonie prowadzili 4:0. W drugiej ekipa w czarnych barwach skorygowała ustawienie i zaprezentowała się znacznie lepiej, ale wystarczyło to jedynie na zdobycie dwóch bramek, przy takim samym bilansie po stronie strat. Ostatecznie FB pokonali Barberian 6:2, a na miano gracza meczu zasłużył wszędobylski Eryk Stoch.

I Liga:

Na zapleczu Ekstraklasy także nie brakło emocji. Co prawda w pierwszej potyczce BobiRed.pl pokonał Aldesę 10:2 i było to dość jednostronne widowisko, ale zwraca uwagę coraz lepsza forma ekipy Roberta Basaka. Kolejne świetne zawody zanotował Eryk Murawski, wtórował mu wszędobylski Adrian Beta. Nic dziwnego, że „Czerwoni” wskoczyli na pozycję wicelidera. Kolejne starcia były znacznie bardziej wyrównane. Rywalizacja MoneyGram z PZU Sport Team przypominała pojedynek bokserski, ale żadnej z drużyn nie udało się położyć na deski rywala. Bliscy byli tego nominalni goście, którzy prowadzili w ostatniej minucie 3:4. Lecz w samej końcówce pięknym trafieniem popisał się Giacomo Monti i było 4:4. Remis też zobaczyliśmy w rywalizacji GT z NatWestem. Tutaj również obie ekipy postawiły na wymianę ciosów, ale żadnej ze stron nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Finalny rezultat to było 3:3, a na spore wyróżnienie zasłużyli zwłaszcza Michał Gurba i Łukasz Siwelec. W hicie kolejny spotkał się drugi Budimex z pierwszym Naczelnym Sądem Administracyjnym i trzeba przyznać, że potyczka ta nie zawiodła oczekiwań. Od pierwszego gwizdka oglądaliśmy tu popisy strzeleckie, ale żadnemu z zespołów nie udało się ani razu odskoczyć na przewagę większą niż jedna bramka. Po pierwszej części na tablicy wyników widniało 2:2, a po zmianie połów gra stała się jeszcze bardziej intensywna. W efekcie w 39 minucie było 6:6. Końcówka jednak należała do Karola Krogulca i spółki, którzy w ostatnich 60 sekundach wbili jeszcze dwa gole i finalnie pokonali oponentów 8:6. Kapitalnie spisali się Mariusz Bassa i Konrad Wójcik, w NSA znowu nie do zatrzymania był Sebastian Sas. Budimex po tej wiktorii awansował na pierwsze miejsce.

II Liga – Grupa A:

Dużo goli zobaczyliśmy na boiskach drugoligowej Grupy A. Już w pierwszym starciu Lagardere Travel Retail pokonało Restaurację 4 Czwarte aż 19:2. Nie był to udany debiut w Ligowcu dla „Restauratorów”, ale trzeba przyznać, że los ich zmierzył z doświadczoną ekipą. Szczególnie że w gazie była ich dwójka napastników Tomasz Hermanowski i Tomasz Sobolewski, swoje też dołożył atakujący z drugiej linii Stanisław Lozia. Na placu LTR nie pozostawili rywalom złudzeń, ale w końcówce spotkania R4C mieli fragmenty dobrej gry, w efekcie zdobyli dwa honorowe trafienia. LS World pewnie pokonał POLSOJA i nie mniej efektownie, bo 13:1. Zawodnicy w żółtych trykotach zagrali w dość eksperymentalnym zestawieniu, ale mimo wyniku ambitnie walczyli z jednym z faworytów do zdobycia medali. Znowu klasą dla siebie był Adrian Gomoła, który tej jesieni ma już na koncie 17 trafień (5 zdobył z POLSOJĄ). Ekipa Piotra Zduńskiego po tej kolejce utrzymała pierwszą pozycję w lidze. Przełamał się za to NFOŚiGW, który triumfował po raz pierwszy w sezonie. Po dobrym meczu z Nissan Zaborowski drużyna w białych barwach mogła pochwalić się rezultatem 9:3. Bezapelacyjnym MVP tego starcia był Mateusz Krajewski, zdobywca czterech goli i trzech asyst. Niewiele ustępował mu autor hat-tricka Arian Urban, a po stronie pokonanych jak zwykle nie zawiódł Arek Miastowski. Duży wynik padł też w konfrontacji Moventum z Agfa Graphics. Drużyna w jasnoniebieskich trykotach jeszcze przed przerwą osiągnęła przewagę 4:1, a po wznowieniu gry jeszcze zintensyfikowała swoje ataki. W efekcie triumfował i to wyraźnie, bo aż 12:3. Co prawda AG na początku drugiej odsłony mieli moment, gdy wydawało się, że zaczną gonić rywala, ale tego dnia duet Marek Maliszewski i Łukasz Zalewski był bardzo skuteczny. Na sam koniec kolejki zagrały WideLaw z Cargillem. W 19 minucie Bartłomiej Celiński zdobył gola do szatni, ale dwa szybkie ciosy na początku drugiej części w wykonaniu Michała Chomiuka sprawiły, że zielono-czarni wyszli na prowadzenie. I nie oddali zwycięstwa, a dodatkowo jeszcze dwukrotnie znajdywali drogę do siatki przeciwnika. Ostatecznie Cargill wygrał 1:4 i utrzymał świetne, drugie miejsce w tabeli.

II Liga – Grupa B:

W Grupie B zobaczyliśmy dwa starcia i już pierwsze z nich spokojnie można było nazwać hitem kolejki. Pierwszy Harbor Center zmierzył się z drugim KDP. I trzeba przyznać, że obie ekipy stworzyły kapitalne widowisko. HC osłabieni brakiem Michała Iwańczuka od początku walczyli o trzy punkty i aż czterokrotnie obejmowali prowadzenie, ale za każdym razem ich oponenci doprowadzili do remisu. W samej końcówce zaś zdobyli bramkę na 4:5, ale tym razem to ekipa w białych strojach natychmiastowo wyrównała. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się na wyniku 5:5, po zagraniu ręką w polu karnym jednego z obrońców HC sędziowie wskazali na wapno. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał najlepszy na placu Piotr Gos, dla którego była to piąty gol w tej rywalizacji. Finalnie KDP zwyciężyło 5:6 i dogoniło Harbor Center w ligowej tabeli. W konfrontacji ProService Finteco z legalalliance.pl w pierwszej połowie lepiej prezentowali się zawodnicy PS F, ale to nominalni goście prowadzili do przerwy 0:2. A w drugiej części zagrali znacznie lepiej i odskoczyli do stanu 1:8. ProService Finteco ambitnie walczył o odrobienie strat i udało im się to połowicznie, gdyż skończyło się na 4:8. Na plus w legalalliance.pl zasłużył Piotr Cybula, który od początku rozgrywek wydaje się być w formie. U pokonanych zaś błysnął Artur Możdżonek. Wygrało też Innogy po walkowerze oddanym przez DSV.

_________________________________________________________________________________________________________

Zapraszamy na najciekawsze akcje i bramki z boisk Ligowca Biznes!

Nasz kanał znajdziecie pod adresem:

Ligowiec Biznes - bramki i najciekawsze akcje!

Zachęcamy do udostępniania swoich wyczynów na waszych profilach Facebook'owych i oznaczania Ligowca!

Zapraszamy do polubienia nas na Facebooku oraz oznaczania siebie oraz kolegów na fotografiach z rozgrywek - www.facebook.com/Ligowiec

Ligowiec na Facebook'u






Opiekun rozgrywek jest do dyspozycji pod adresem mailowym: biznes @ ligowiec.pl oraz pod numerem telefonu 514-444-002. A także oczywiście w naszym biurze przy wejściu do budynku Warszawianki.

......
Tabela - Ligowiec Biznes Ekstraklasa jesień 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Panattoni Europe4103102112
2Flying Bisons493012114000
3Grospol.pl49301149000
4Irydion362011614
5Trotka.waw.pl FC Modzajto441121113132
6Lingaro341111617000
7Saska PGC Team44112171910-2
8Barberian23101108
9FC Hanoi420221316
10PRA Group40004623
.........
Tabela - Ligowiec Biznes I liga jesień 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1BobiRed.pl5124013011
2Budimex493012618132
3Naczelny Sąd Administracyjny49301221410-2
4NatWest472111412
5GT441121119132
6PKO BP Finat231011112133
7Ministerstwo Obrony Narodowej331021014000
8Aldesa33102111910-3
9MoneyGram310121017110
10PZU Sport Team41013716110
......
Tabela - Ligowiec Biznes II liga - grupa A jesień 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1LS World5134104211
2Cargill5113202210
3Lagardere Travel Retail493014212132
4WideLaw462021920
5NFOŚiGW34111138110
6Agfa Graphics441121026110
7Moventum331021726133
8Restauracja 4 Czwarte21011522110
9Nissan Zaborowski300031022
10POLSOJA30003326
.........
Tabela - Ligowiec Biznes II liga - grupa B jesień 2019 - Grupa 1
Lp.DrużynalmPkt.Wyg.Rem.Por.+  -  lmpktroz
1Harbor Center493013211131
2KDP39300216233
3Innogy4930113710-4
4legalalliance.pl362011812
5PIT-RADWAR S.A.2310193137
6LEKAP2310134131
7Bisnode3310281110-1
8DSV3310261110-7
9Mindpeak20002321
10ProService Finteco40004734
e-TarNet