Ligowiec Biznes ZIMA 2020!

Szanowne Zawodniczki, Szanowni Zawodnicy.

W dniu 12 marca podjęliśmy decyzję, że naszej ligi zostają zawieszone na okres dwóch tygodni w związku z sytuacją w naszym kraju.

Każdy kapitan dostaje i będzie dostawał informacje odnośnie tego kiedy liga zostanie wznowiona.

W razie pytań - prosimy o telefon: 514-444-101

Jednocześnie informujemy, że liga wiosenna wystartuje normalnie, ale nieco później.

Zespół Ligowca.

Podsumowanie kolejki w #Ligowiec_Biznes!

Za nami już osiem tygodni zimowych rozgrywek w #Ligowiec_Biznes! W Ekstraklasie Flying Bisons mimo porażki z Atakro utrzymali pierwsze miejsce, ale goniący ich peleton mocno się zbliżył. W I Lidze tytuł mistrza i awans zapewnili sobie zawodnicy PRA Group. Na drugim froncie w Grupie A o włos od tytułu są LS World po remisie z OBI, w Grupie B z kolei swoje kolejne spotkanie wygrała Baleja Bar. Na trzecim szczeblu w podział punktów w meczu na szczycie pomiędzy IPF Digital i legalalliance.pl wykorzystała Ultima, która zasiadła na fotelu lidera. W IV Lidze zaś prowadzenie utrzymał MiłyPan Company. Zapraszamy na cotygodniowe podsumowanie zmagań w #Ligowiec_Biznes!

Ekstraklasa:

W Ekstraklasie wciąż jeszcze nic nie zostało rozstrzygnięte, a walka trwa zarówno o mistrza, jak i utrzymanie. W rywalizacji Lingaro z Barlettem o jednego gola była drużyna w biało-czarne pasy (2:3) i ta wygrana miała podwójne znaczenie. Po pierwsze Jerzy Engel i spółka zapewnili sobie utrzymanie, a po drugie wciąż się liczą w grze o podium. Lingaro zaś zamyka ligową stawkę, ale pomimo porażki nadal ma szansę na utrzymanie. W starciu dwóch ekip uwikłanych w walkę o pozostanie w lidze, czyli Irydionu i Barberiana, oglądaliśmy typowy mecz walki. Zawodnicy w zielonych strojach prowadzili do przerwy 1:0 po bramce Tomasza Żero, ale w drugiej części wyrównał Marcin Mystkowski i zakończyło się na sprawiedliwym 1:1. Co sprawiło, że zarówno jedno jak i drudzy nadal nie mogą być pewni ligowego bytu. W konfrontacji teamów, które w zeszłym sezonie biły się o mistrza, a teraz znalazły się w środku tabeli, mianowicie Grospol.pl i Panattoni Europe, po pierwszej odsłonie wydawało się, że gładkie zwycięstwo przypadnie PE, którzy mieli, wydawało się, bezpieczne 0:3. Jednak po wznowieniu gry nominalni gospodarze prowadzeni przez Piotra Jaguścika odrobili straty, a dodatkowo mieli okazję na komplet punktów. Finalnie zakończyło się na 3:3. Na sam koniec czekał nas hit kolejki, w którym mierzyli się pierwsi Flying Bisons z trzecimi Atakro. Od początku lepsze wrażenie robił zespół ubrany na granatowo, ale po pierwszych 20’ minutach było 2:2. Lecz po zmianie stron Atakro udowodnili swoją wyższość i pokonali przeciwników 3:5. Głównym architektem tego sukcesu był autor hat-tricka Daniel Kucharuk, ale wszyscy zawodnicy zasłużyli na duże brawa. „Bizony” mimo porażki utrzymali pozycję lidera, Ataro zaś zbliżyło się do FB na odległość trzech oczek (przy jednej potyczce rozegranej mniej).

I Liga:

Sporo działo się też na pierwszym froncie. Na zapleczu Ekstraklasy poznaliśmy już pierwszego mistrza spośród wszystkich sześciu lig, ale zanim do tego doszło obejrzeliśmy spotkanie drużyn jeszcze niepewnych utrzymania, czyli Lagardere Travel Retail i PKO BP Finat. W konfrontacji beniaminka z obrońcą tytułu znacznie lepiej zaprezentowała się ekipa Mariusza Golęby, która prowadzona przez duet Łukasz Brzeszcz i Bartek Lewandowski wygrała 0:4. W meczu na szczycie pomiędzy liderującym PRA Group a drugim Naczelnym Sądem Administracyjnym oglądaliśmy kapitalne widowisko. NSA szybko uzyskali dwubramkową przewagę, ale zawodnicy w granatowych trykotach nie tylko odrobili straty, ale po niespełna pół godzinie gry sami prowadzili 5:3. Finalnie PRA Group zwyciężyli 5:4, co w konsekwencji dało im złoto oraz awans do Ekstraklasy. Duże brawa! NSA zaś spadli z drugiej na trzecią pozycję, ale wciąż się liczą w walce o drugą, premiowaną promocją do elity lokatę. Wiceliderem po ósmej kolejce zostali ABC Parkiety. Drużyna w fioletowych barwach po kapitalnym thrillerze z Ministerstwem Obrony Narodowej wygrała 6:5, gola na wagę trzech punktów zdobywając w ostatniej minucie. Kluczem do sukcesu była postawa najlepszego na placu Łukasza Krupy, a u pokonanych błysnął Łukasz Kania – autor czterech trafień. Ważne trzy oczka w kontekście boju o utrzymanie zdobył PZU Sport Team, ogrywając Budimex 6:5. Podobnie jak w poprzednim opisywanym meczu zobaczyliśmy zacięty bój, a zwycięska bramka zdobyta przez Tomasza Kotko padła w samej końcówce. Karol Krogulec i spółka zaś po tej kolejce znaleźli się na szóstym miejscu, ale jeszcze mogą awansować do strefy medalowej. BobiRed.pl także jest w gronie zespołów, które mogą wiosną zagrać w Ekstraklasie. Robert Basak i jego świta byli faworytami potyczki z NatWestem i na boisku potwierdzili te typy. Po triumfie 7:4 „Czerwoni” do drugiej pozycji tracą już tylko dwa punkty. NatWest z kolei już na pewno zagra w II Lidze.

II Liga – Grupa A:

Spotkania w drugoligowej Grupie A zaczęliśmy od dwóch rywalizacji ekip uwikłanych w walkę o utrzymanie. W pierwszej z nich zmierzyli się The Saint i WideLaw. Kluczowe dla tej potyczki były pierwsze minuty, gdy zespół w czerwonych barwach szybko strzelił dwie bramki. Potem już oglądaliśmy wyrównane widowisko, ale już do końca TS, mimo pogoni rywali, utrzymali bezpieczną przewagę i ostatecznie wygrali 5:3. Ten sukces pozwolił The Saint awansować na szóste miejsce, WideLaw zaś zamykają tabelę i są w coraz trudniejszej sytuacji. W starciu SRB z Aldesą oglądaliśmy klasyczną wymianę ciosów i do końcowych sekund nie było wiadomo, kto będzie tu górą. Wszystko rozstrzygnęło się w 40’ minucie, gdy Cezary Śledziak zdobył gola na wagę trzech punktów. Finalny wynik 5:6 pozwolił Aldesie wskoczyć na siódmą pozycję, SRB są aktualnie przedostatni. Następnie przyszło nam obejrzeć największy hit ósmego tygodnia zmagań, czyli LS World z OBI. Piotr Zduński i spółka do tej pory wygrywali wszystko, z kolei ich rywale byli jedynym teamem, który mógł ich dogonić. Jak się okazało, mecz ten sprostał oczekiwaniom i przyszło nam zobaczyć widowisko na wysokim poziomie. Lecz bez rozstrzygnięcia, gdyż było 2:2 (bramki dla „Pomarańczowych” zdobywali Kamil Wyrzykowski i Bartłomiej Bogucki, dla LS W niezawodny Adrian Gomoła). Ten rezultat sprawił, że już nic nie odbierze awansu LS World, a do złota tej drużynie wystarczy im jeden punkt w ich ostatnim spotkaniu. OBI z kolei ma jeszcze matematyczne szanse na tytuł, a do promocji do I Ligi są o włos. Ważne trzy oczka w kontekście walki o utrzymanie zdobył Pilot. Drużyna w niebieskich trykotach stoczyła twardy bój z Innogy, ale ostatecznie po udanej pogoni triumfowali 3:2. Nie byłoby tego wyniku gdyby nie postawa najlepszego na murawie Piotrka Ignaczewskiego, u gości znowu błyszczał Piotr Puczko. Eurosport Discovery po falstarcie na początku sezonu rozkręcił się i w potyczce z ORA Warszawa ograł rywali do zdobycia miejsca na „pudle” 5:2. Świetny występ zanotował zwłaszcza autor hat-tricka Dominik Rajca, ale cała ekipa ED zasłużyła na duże brawa.

II Liga – Grupa B:

W Grupie B mieliśmy do rozegrania dwa mecze. W pierwszym z nich jeden z kandydatów do tytułu SpaccaNapoli.pl mierzył się z ostatnim KDP. I pierwsza połowa była pokazem siły Włochów, wynik 7:1 do przerwy tego najlepszym dowodem. Jak zwykle błyszczał Gennaro Caputo, który raz za razem znajdywał drogę do siatki. Jednak po zmianie stron przebudzili się goście i obejrzeliśmy już znacznie bardziej wyrównane widowisko. Mimo tego SpaccaNapoli.pl triumfowała zasłużenie, 10:5 i nadal liczy się w grze o awans. KDP zaś po sześciu spotkaniach nadal ma zero punktów. W drugiej potyczce Baleja Bar prowadziła już 3:0 z USP Zdrowie, ale ekipa w czerwonych trykotach nie zamierzała się poddawać. I bliska była była wyrównania, bo w 31’ minucie było już tylko 5:4. Lecz lepsza końcówka w wykonaniu gospodarzy (a zwłaszcza najlepszego na boisku Adriana Zaręby) sprawiła, że to BB zwyciężyli 7:4 i umocnili się na pozycji wicelidera.

III Liga:

Starcia na trzecim szczeblu zaczęliśmy od meczu na szczycie. Trzeci IPF Digital mierzył się z pierwszym legalalliance.pl. Jak się okazało, oglądaliśmy tu zacięte widowisko i klasyczną wymianę ciosów. Jednak żadnej z tych dwóch drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i zakończyło się na 3:3. Z tego wyniku skorzystała druga Ultima, która pewnie pokonała Henkel Polska 10:3. Od początku na placu dominowała ekipa gospodarzy, która prowadzona przez duet Benjamin Chrapowi – Loic Bonnet szybko osiągnęła przewagę i już do końca trzymała fason. Ultima dzięki tej wygranej wróciła na szczyt tabeli. Spotkanie pomiędzy Harbor Center i Lyreco miało naprawdę szalony przebieg. Strzelanie zaczęli goście w 5’ minucie, ale po 8’ minutach było już 2:1 po dublecie Michała Iwańczuka. Potem HB grali w przewadze dwóch zawodników po karach dla rywali, ale nie wykorzystali tego czasu. I to się na nich zemściło, gdyż ambitnie walczący Lyreco najpierw wyrównali, a w samej końcówce zapewnili sobie wygraną 2:3.

IV Liga:

Mecze w IV Lidze zaczęliśmy od szlagieru, czyli potyczki między drugim Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i trzecim DSV. Jak się okazało, w miarę zacięte spotkanie oglądaliśmy tylko w pierwszej połowie, gdy było 2:0 dla NFOŚiGW. W drugiej odsłonie Dominik Szymański i spółka podkręcili tempo i nie dali szans oponentom, wygrywając 9:3. Kolejny świetny występ zanotował Mateusz Krajewski, ale reszta drużyny także spisała się na medal. W rywalizacji Moventum z Bisnode wszystkie bramki obejrzeliśmy przed przerwą. Strzelanie zaczął Marcin Foryt, który po kwadransie zanotował dublet. Po chwili odpowiedział Daniel Sadowski i było już tylko 2:1. Ten rezultat utrzymał się do końca pierwszej odsłony. Po wznowieniu gry, mimo licznych okazji po obu stronach, także się nie zmienił i trzy punkty powędrowały do Łukasza Zalewskiego i jego świty. W potyczce zamykającego stawkę Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej i pierwszego MiłyPan Company faworytem na papierze byli ci drudzy, ale MFiPR postawili twarde warunki. I chociaż MP C, rzecz jasna, byli lepsi, to wynik końcowy 0:6 nie do końca oddaje przebieg tych zawodów. Niemniej MiłyPan Company utrzymali pozycję lidera i są coraz bliżej awansu. Na koniec zobaczyliśmy ProService Finteco i McArthur. I tutaj, gdyby tylko spojrzeć w protokół, to suche 1:6 la McA nie do końca odzwierciedla boiskowe wydarzenia, gdyż golkiper gości Krzysztof Bakalarski od początku miał mnóstwo pracy. I fakt, że został wybrany MVP tego meczu świadczy o tym dobitnie. Oprócz niego jak zwykle skuteczny był duet Artur Grzelakowski i Michał Burzyński. McArthur po tej wygranej zbliżył się do walki o medale, PS F zaś pozostali w dolnej połówce tabeli.

_________________________________________________________________________________________________________

Zapraszamy na najciekawsze akcje i bramki z boisk Ligowca Biznes!

Nasz kanał znajdziecie pod adresem:

Ligowiec Biznes - bramki i najciekawsze akcje!

Zachęcamy do udostępniania swoich wyczynów na waszych profilach Facebook'owych i oznaczania Ligowca!

Zapraszamy do polubienia nas na Facebooku oraz oznaczania siebie oraz kolegów na fotografiach z rozgrywek - www.facebook.com/Ligowiec

Ligowiec na Facebook'u

Opiekun rozgrywek jest do dyspozycji pod numerem telefonu 514-444-002. A także oczywiście w naszym biurze przy wejściu do budynku Warszawianki.

7PZU Sport Team793042527
8Ministerstwo Obrony Narodowej782233238
7Bisnode56203161310-4
8Mindpeak631051238
9M.K.0000000
10Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej700071963